Svorio patikrinimas


Bene svarbiausios — profilaktiniai sveikatos patikrinimai, kurių dėka, galima nustatyti vaiko sveikatos būklę, išaiškinti ir koreguoti skirtingus rizikos veiksnius sveikatai, įvertinti, ar sveikata atitinka normas.

svorio prarasti veiksmingas geriausios programos norint numesti svorio namuose

Vaiko sveikata turėtų būti tikrinama profilaktiškai nuo pirmosios gyvenimo svorio patikrinimas iki pilnametystės, kartą per metus ar dažniau. Profilaktinei patikrai priskiriama odos, burnos, matomų gleivinių apžiūra, arterinio kraujo spaudimo matavimas, periferinių limfmazgių apčiuopa, regėjimo aštrumo nustatymas, klausos patikrinimas, bendras kraujo ir šlapimo tyrimas, gliukozės kiekio kraujyje ištyrimas, svorio, ūgio matavimas bei kiti tyrimai.

svorio patikrinimas

Vaiko sveikatos pažymėjimas Kiekvienais metais, ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikai turi savo švietimo įstaigai pateikti sveikatos pažymėjimą, kuris buvo išduotas ne anksčiau nei prieš metus, tad vaiko tėvai turėtų kaip galima anksčiau pasirūpinti profilaktiniu apsilankymu ir sveikatos patikrinimu.

Šios kasmetinės patikros tikslas yra įvertinti vaiko būklę ir galimybę dalyvauti mokyklos ugdymo riebalus deginantys fitochemikalai. Apžiūros svorio patikrinimas, gydytojas įvertina vaiko ūgį, svorį, kraujospūdį, regos būklę, kraujotakos, kvėpavimo takų, nervų, virškinimo, skeleto-raumenų bei kitų organizmo sistemų funkcijas.

prarasti 5 riebalų

Gydytojas nustato ir fizinio ugdymo grupę — jei vaikas, dėl sveikatos būklės, negali dalyvauti kūno kultūros pamokose, specialistas nurodo, kuriam laikui. Svorio patikrinimas duomenys bei rekomendacijos įrašomi išduodamame, specialios formos pažymėjime, kuriame taip pat pateikiama informacija apie skubią pagalbą vaikui, kuris serga alergija, lėtinėmis ar kitomis ligomis, su nurodymais, kokios pirmosios pagalbos svorio patikrinimas turėtų būti naudojamos.

svorio patikrinimas

Kasmetiniam sveikatos patikrinimui priskiriama profilaktinė vaikų dantų apžiūra ir burnos higienos įvertinimas, kurį atlieka gydytojas odontologas.

Apžiūros metu, įvertinama vaiko dantų ir žandikaulių būklė, suteikiama reikalinga informacija apie dantų ėduonies profilaktikos priemones.

svorio patikrinimas

Profilaktiniai skiepijimai Pavojingų ligų prevencijai užtikrinti Lietuvoje vykdoma vaikų imunoprofilaktika, kurią skiria šeimos gydytojas. Jis vadovaujasi patvirtintu profilaktinių skiepijimų kalendoriumi, kuriame pagal skirtingas vaikų amžiaus grupes numatytos reikalingos vakcinos.

svorio patikrinimas

Profilaktiniai vaikų sveikatos patikrinimai, imunoprofilaktika ir kitos gydymo paslaugos vaikams yra apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo PSDF biudžeto lėšomis ir tėveliams už šias paslaugas papildomai svorio patikrinimas nereikia.